Kontaktujte nás

Neváhejte se na nás obrátit s jakoukoliv otázkou, nejasností či potřebou, ať už jde o krby a krbová kamna nebo solární zařízení.

Kdo se vám bude věnovat

Seznamte se s členy našeho týmu. Až nás navštívíte, jeden z těchto vstřícných odborníků s rozhledem i zkušenostmi se vám bude rád věnovat.

Jana Golová

Jana Golová

obchodní referentka

773 241 024

Martin Gola

Martin Gola

majitel a odborný specialista

777 004 949

Denisa Černínová

Denisa Černínová

e-commerce prodejce

777 729 296

Najdete nás

Hlavní 1402/64a, 747 06 Opava 6

Otevírací doba

Po – čt: 9:00 – 12:00, 13:00 – 17:00

Pá: 9:00 – 12:00, 13:00 – 15:00

So-ne: zavřeno

E-mail

info@24mall.cz

Kontaktní formulář

časté dotazy

Podívejte se na odpovědi na nejčastější dotazy, které dostáváme od našich zákazníků, a v případě dalších otázek se na nás samozřejmě obraťte!

kamna nebo krb?

Krbová kamna představují spotřebiče, které se postaví do místnosti a jejich zprovoznění vyžaduje odborné zapojení do komína. Krbová vložka je mnohem pracnější záležitostí – je třeba ji obezdít a vytvořit tak malou samostatnou stavbu. Krb je pevnou součástí interiéru (přemístit ho lze pouze pomocí stavebních úprav), ať už je s krbovou vložkou, otevřený nebo zasklený. 

Je možné krbová kamna přemístit?

Krbová kamna nejsou přímo vyrobena pro přenášení, ale lze je v případě potřeby posunout. Další výhodou je poměrně snadná výměna, třeba za novější model, a to i z hlediska nepříliš velké finanční náročnosti.

Konvekční nebo sálavé teplo?

Sálavý způsob přenosu tepla funguje tak, že ohřívá předměty, ne vzduch. Přenos tepla konvekcí pracuje na principu ohřívání vzduchu kolem tepelného zdroje. Takto ohřátý vzduch stoupá ke stropu. 

Jak vybrat ten správný krb nebo krbová kamna?

Odpověď je velmi individuální a odvíjí se od různých okolností. Doporučujeme v první řadě probrat vaše představy a potřeby s našimi odborníky. Ve výběru zohledňujeme mimo jiné objem vytápěné místnosti, typ komína, zateplení domu a případné další zdroje tepla.

Jednoplášťový či dvouplášťový krb a krbová kamna?

Jak v případě krbů, tak v případě krbových kamen můžete volit mezi jednoplášťovou a dvouplášťovou variantou. Co se týče krbů, rozdíl spočívá v tom, že v těch jednoplášťových se vzduch ohřívá mezi krbovou vložkou a obezdívkou, zatímco u dvouplášťových se mezi vložkou a obezdívkou nachází ještě kovový plášť. Pokud jde o kamna, z jednoplášťových se teplo šíří sálavým způsobem (místnost se rychle vytopí), dvouplášťová (konvekční) kamna fungují tak, že ohřívají vzduch v mezeře mezi dvojitým pláštěm. Takto ohřátý vzduch pak stoupá vzhůru a šíří se po místnosti.